MFL12HR020FT
Extended
Manufacturer
FH (Guangdong Fenghua Advanced Tech)
MFR.Part #
MFL12HR020FT
JLCPCB Part #
C723331
Package
2512
Description
20mΩ 2W Alloy Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS