MPQ8636GVE-20-P
MFR.Part #
MPQ8636GVE-20-P
JLCPCB Part #
C6674723
Package
QFN-29(4x5)
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 1MHz 20A 4.5V~18V 611mV~13V Adjustable Buck Buck Built-in Yes QFN-29(4x5) DC-DC Converters ROHS