128LBB160M2DE
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
128LBB160M2DE
JLCPCB Part #
C6649066
Package
Plugin,D30xL37mm
Description
-40℃~+85℃ 10mm 1200uF 138.16mΩ@120Hz 160V 3.48A@120Hz 3000hrs@85℃ 30mm 37mm ±20% Plugin,D30xL37mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS