106NPS016M
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
106NPS016M
JLCPCB Part #
C6647117
Package
SMD,D5xL5.5mm
Description
-40℃~+85℃ 10uF 16V 2000hrs@85℃ 25mA@120Hz 29.84Ω@120Hz 5.5mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS