REC5-053.3SRW/H4/A/M/CTRL
Mechanical Assembly
MFR.Part #
REC5-053.3SRW/H4/A/M/CTRL
Description
-40°C ~ 75°C 1 1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm) 1A 24-DIP module, 8 leads 3.3V 4 kV 4.5V 5 W 9V Enable, Active Low ITE (commercial), medical Isolation module Remote on/off, SCP Through Hole - Power Module/Power Supply ROHS