IPD80R750P7ATMA1
MFR.Part #
IPD80R750P7ATMA1
JLCPCB Part #
C6639855
Package
TO-252-3
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 17nC@10V 3.5V@140uA 460pF@500V 51W 750mΩ@2.7A,10V 7A 800V TO-252-3 MOSFETs ROHS