PCT6.8/25CK
Extended
Manufacturer
Nemco Electronics Corporation
MFR.Part #
PCT6.8/25CK
JLCPCB Part #
C6627554
Package
2312
Description
-55℃~+125℃ 25V 2Ω@100kHz 6.8uF ±10% 2312 Tantalum Capacitors ROHS