PCT22/16DK
Extended
Manufacturer
Nemco Electronics Corporation
MFR.Part #
PCT22/16DK
JLCPCB Part #
C6627530
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 1.1Ω@100kHz 16V 22uF ±10% 2917 Tantalum Capacitors ROHS