EKLA221LIN701KR35M
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EKLA221LIN701KR35M
JLCPCB Part #
C6612514
Package
Plugin,D30xL37.5mm
Description
-40℃~+105℃ 14.2mm 220V 3.44A@120Hz 3000hrs@105℃ 30mm 37.5mm 700uF ±10% Plugin,D30xL37.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS