EKLA211LIN102KA35M
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EKLA211LIN102KA35M
JLCPCB Part #
C6612505
Package
Plugin,D35xL37.5mm
Description
-40℃~+105℃ 1000uF 14.2mm 210V 3.89A@120Hz 3000hrs@105℃ 35mm 37.5mm ±10% Plugin,D35xL37.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS