EKHS501VSN151MQ35S
MFR.Part #
EKHS501VSN151MQ35S
JLCPCB Part #
C6612490
Package
Plugin,D25.4xL35mm
Description
-25℃~+105℃ 1.04A@120Hz 10mm 150uF 25.4mm 3000hrs@105℃ 35mm 500V ±20% Plugin,D25.4xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS