E36L501CGN212ME79U
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
E36L501CGN212ME79U
JLCPCB Part #
C6606270
Package
Bolt,D76.2xL79mm
Description
-40℃~+85℃ 2100uF 31.8mm 500V 76.2mm 79mm ±20% Bolt,D76.2xL79mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS