E36L451CDN272MEA5U
MFR.Part #
E36L451CDN272MEA5U
JLCPCB Part #
C6606266
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 15.8A@3kHz 2700uF 31.8mm 450V 49mΩ@120Hz 76.2mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS