IAUS165N08S5N029ATMA1
MFR.Part #
IAUS165N08S5N029ATMA1
JLCPCB Part #
C6577232
Package
HSOG-8
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 165A 167W 2.9mΩ@80A,10V 3.8V@108uA 6.37nF@40V 80V 90nC@10V HSOG-8 MOSFETs ROHS