IPD65R400CEAUMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPD65R400CEAUMA1
JLCPCB Part #
C6577170
Package
TO-252-3
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 118W 15.1A 3.5V@320uA 39nC@10V 400mΩ@3.2A,10V 650V 710pF@100V TO-252-3 MOSFETs ROHS