IPD053N06NATMA1
MFR.Part #
IPD053N06NATMA1
JLCPCB Part #
C6577165
Package
TO-252-3
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 18A、45A 2.8V@36uA 27nC@10V 2nF@30V 3W、83W 5.3mΩ@45A,10V 60V TO-252-3 MOSFETs ROHS