IPA60R180C7XKSA1
MFR.Part #
IPA60R180C7XKSA1
JLCPCB Part #
C6577147
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 1.08nF@400V 180mΩ@5.3A,10V 24nC@10V 29W 4V@260uA 600V 9A TO-220 MOSFETs ROHS