HHXC630ARA560MJA0G
MFR.Part #
HHXC630ARA560MJA0G
JLCPCB Part #
C711656
Package
SMD,D10xL10.3mm
Description
-55℃~+125℃ 1.4A@100kHz 10.3mm 10mm 30mΩ 4000hrs@125℃ 56uF 63V ±20% SMD,D10xL10.3mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS