EMLA6R3ARA221MF80G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMLA6R3ARA221MF80G
JLCPCB Part #
C6548942
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-40℃~+105℃ 115mA@120Hz 220uF 3000hrs@105℃ 6.3V 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS