BSZ035N03LSGATMA1
MFR.Part #
BSZ035N03LSGATMA1
JLCPCB Part #
C6521060
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 2.1W、69W 2.2V@250uA 20A、40A 3.5mΩ@20A,10V 30V 4.4nF@15V 56nC@10V TSDSON-8 MOSFETs ROHS