APXG160ARA102MJA0G
MFR.Part #
APXG160ARA102MJA0G
JLCPCB Part #
C709518
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-55℃~+105℃ 1000uF 10mm 10mm 15000hrs@105℃ 16V 18mΩ 4.1A@100kHz Polymer ±20% SMD,D10xL10mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS