EMZA160ADA470ME61G
MFR.Part #
EMZA160ADA470ME61G
JLCPCB Part #
C709448
Package
SMD,D5xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2000hrs@105℃ 47uF 64mA@120Hz ±20% SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS