AZ1117CR2-3.3TRG1-50
MFR.Part #
AZ1117CR2-3.3TRG1-50
JLCPCB Part #
C6508520
Package
SOT-89-3
Description
-20℃~+125℃@(Tj) 1 15V 1A 3.3V 6mA 70dB@(120Hz) Fixed Over Temperature Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS