APXC4R0ARA331MH70G
MFR.Part #
APXC4R0ARA331MH70G
JLCPCB Part #
C6507000
Package
SMD
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 18mΩ 3.3A@100kHz 330uF 4V 6.7mm 8mm Polymer ±20% SMD Polymer Aluminum Capacitors ROHS