AP2112R5A-2.5TRG1
MFR.Part #
AP2112R5A-2.5TRG1
JLCPCB Part #
C6465490
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃ 1 2.5V 250mV@(600mA) 50uVrms 55uA 600mA 65dB@(1kHz) 6V Fixed Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS