338LBB035M2BC
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
338LBB035M2BC
JLCPCB Part #
C6410945
Package
Plugin,D22xL27mm
Description
-40℃~+85℃ 10mm 125.6mΩ@120Hz 2.05A@120Hz 22mm 27mm 3000hrs@85℃ 3300uF 35V ±20% Plugin,D22xL27mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS