566XMPL020MG19
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
566XMPL020MG19
JLCPCB Part #
C6399454
Package
2917
Description
-55℃~+105℃ 2.1mm 2.2A@100kHz 2000hrs@105℃ 20V 40mΩ 56uF Polymer ±20% 2917 Polymer Aluminum Capacitors ROHS