BZT52B3V6S
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
BZT52B3V6S
JLCPCB Part #
C699155
Package
SOD-323(SC-90)
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 15uA@1V 200mW 3.52V~3.67V 3.6V 600Ω 95Ω SOD-323(SC-90) Zener Diodes ROHS