BZT52C8V2S
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
BZT52C8V2S
JLCPCB Part #
C699144
Package
SOD-323(SC-90)
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 200mW 7.7V~8.7V 700nA@5V 8.2V SOD-323(SC-90) Zener Diodes ROHS