398LMB050M2BF
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
398LMB050M2BF
JLCPCB Part #
C6387149
Package
Plugin,D22xL42mm
Description
-40℃~+105℃ 10mm 148.783mΩ@120Hz 2.23A@120Hz 22mm 3000hrs@105℃ 3900uF 42mm 50V ±20% Plugin,D22xL42mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS