108LBB080M2BC
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
108LBB080M2BC
JLCPCB Part #
C6382323
Package
Plugin,D22xL27mm
Description
-40℃~+85℃ 1.5A@120Hz 1000uF 10mm 22mm 248.68mΩ@120Hz 27mm 3000hrs@85℃ 80V ±20% Plugin,D22xL27mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS