RCS0603F241CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RCS0603F241CS
JLCPCB Part #
C6378739
Package
0201
Description
-55℃~+125℃ 240Ω 50mW Thick Film Resistor ±1% ±250ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS