228LBB160M2EG
MFR.Part #
228LBB160M2EG
JLCPCB Part #
C6372430
Package
Plugin,D35xL47mm
Description
-40℃~+85℃ 10mm 113.04mΩ@120Hz 160V 2200uF 3000hrs@85℃ 35mm 4.96A@120Hz 47mm ±20% Plugin,D35xL47mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS