PCT68/20HK
MFR.Part #
PCT68/20HK
JLCPCB Part #
C6357047
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 20V 68uF 900mΩ@100kHz ±10% 2917 Tantalum Capacitors ROHS