PCT47/6BLK
MFR.Part #
PCT47/6BLK
JLCPCB Part #
C6357039
Package
1411
Description
-55℃~+125℃ 1.6Ω@100kHz 47uF 6.3V ±10% 1411 Tantalum Capacitors ROHS