PCT33/35DK
MFR.Part #
PCT33/35DK
JLCPCB Part #
C6357031
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 33uF 35V 900mΩ@100kHz ±10% 2917 Tantalum Capacitors ROHS