XE164K96F66LACFXUMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
XE164K96F66LACFXUMA1
JLCPCB Part #
C6336721
Package
LQFP-100-EP(14x14)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 16 Bit 3V~5.5V 66MHz 75 768KB 82KB Built-in FLASH Others LQFP-100-EP(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS