MCS1806GS-3-40-P
Extended
Manufacturer
Monolithic Power Systems
MFR.Part #
MCS1806GS-3-40-P
JLCPCB Part #
C6300293
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 0.9mΩ 100kHz 33mV/A 3V~3.6V 3kVrms 5us Support ±40A SOIC-8 Current Sensors ROHS