IPD046N08N5ATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPD046N08N5ATMA1
JLCPCB Part #
C6279882
Package
TO-252-3
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 125W 3.8V@65uA 3.8nF@40V 4.6mΩ@45A,10V 53nC@10V 80V 90A TO-252-3 MOSFETs ROHS