IPB180N04S4L01ATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPB180N04S4L01ATMA1
JLCPCB Part #
C6279864
Package
TO-263-7-3
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 1.2mΩ@100A,10V 180A 188W 19.1nF@25V 2.2V@140uA 245nC@10V 40V TO-263-7-3 MOSFETs ROHS