RH5RE33AA-T1-FE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
RH5RE33AA-T1-FE
JLCPCB Part #
C6269806
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃ 1 1.1uA 10V 3.3V 500mV@(50mA) 80mA Fixed Over Current Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS