R1516H033B-T1-FE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
R1516H033B-T1-FE
JLCPCB Part #
C6262898
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 150mA 3.3V 36V 980mV@(20mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS