LTC6652AHMS8-4.096#TRPBF
Extended
Manufacturer
Analog Devices
MFR.Part #
LTC6652AHMS8-4.096#TRPBF
JLCPCB Part #
C689399
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 2.3ppmp-p 4.096V 4.396V~13.2V 560uA 5mA 5ppm/℃ Fixed Series ±0.05% MSOP-8 Voltage Reference ROHS