EMVY500ARA100MF55G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMVY500ARA100MF55G
JLCPCB Part #
C6240335
Package
SMD,D6.3xL5.2mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10uF 28mA@120Hz 5.2mm 50V 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS