EGXA401VSN271MR30L
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EGXA401VSN271MR30L
JLCPCB Part #
C6238931
Package
Plugin,D30xL32.5mm
Description
-40℃~+125℃ 1.24A@120Hz 10mm 270uF 3000hrs@125℃ 30mm 32.5mm 400V ±20% Plugin,D30xL32.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS