EMHJ250ARA101MHA0G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMHJ250ARA101MHA0G
JLCPCB Part #
C6191045
Package
SMD,D8xL10.3mm
Description
-40℃~+125℃ 10.3mm 100uF 140mA@120Hz 150mΩ@100kHz 2000hrs@125℃ 25V 8mm ±20% SMD,D8xL10.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS