LT6656ACDC-2.048#TRMPBF
Extended
Manufacturer
Analog Devices
MFR.Part #
LT6656ACDC-2.048#TRMPBF
JLCPCB Part #
C673328
Package
DFN-6-EP(2x2)
Description
0℃~+70℃@(Ta) 10ppm/℃ 2.048V 2.548V~18V 30ppmp-p 5mA Fixed Series ±0.1% DFN-6-EP(2x2) Voltage Reference ROHS