477LBB160M2CC
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
477LBB160M2CC
JLCPCB Part #
C6091947
Package
Plugin,D25xL27mm
Description
-40℃~+85℃ 1.74A@120Hz 10mm 160V 25mm 27mm 3000hrs@85℃ 352.74mΩ@120Hz 470uF ±20% Plugin,D25xL27mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS