475AVG160MFBJ
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
475AVG160MFBJ
JLCPCB Part #
C6091840
Package
Plugin,D8xL13.5mm
Description
-55℃~+125℃ 13.5mm 130mΩ 160V 2000hrs@125℃ 3.5mm 36mA@120Hz 4.7uF 8mm Polymer ±20% Plugin,D8xL13.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS