227AVG050MGBJ
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
227AVG050MGBJ
JLCPCB Part #
C6077398
Package
Plugin,D10xL13.5mm
Description
-55℃~+125℃ 10mm 13.5mm 131mA@120Hz 2000hrs@125℃ 220uF 28mΩ 50V 5mm Polymer ±20% Plugin,D10xL13.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS